M.E.D.

Naše rodinné centrum vzniklo v roce 2006. Založila je skupina nadšených rodičů, kteří se chtěli v průběhu své rodičovské dovolené setkávat, tvořit, vzdělávat a zároveň nabízet tuto možnost i veřejnosti. Od té doby nepřetržitě pořádá CPR M.E.D. akce pro veřejnost, nabízí pravidelný program dnes už od pondělí do pátku, v létě organizuje tábory,… (více v Co nabízíme)

Vše zajišťují maminky dobrovolnice, které se tu už celých 13 let střídají a tak se i tvář M.E.D.u mění podle toho, kdo jej právě tvoří. Velkou pomocí je nám jediné zaměstnanecké místo, na které se nám již několik let daří získat peníze od Úřadu práce a to je provozní. Vystřídala se nám tu již spousta žen, které nás dříve navštěvovaly se svými dětmi a u nás mohly ještě stále po boku svých dětí vstoupit na trh práce. Finance na provoz získáváme ze vstupného, od Libereckého kraje formou grantu a město Semily nám též přes grantový program přispívá na nájem. (více v Projekty)

Jsme členem Sítě mateřských center, držitelem certifikátu Společnost přátelská rodině. Jsme tu proto, aby byla rodina zabezpečena vším, co potřebuje lidské tělo, duše i duch. M.E.D. je místem, kde se nečeká, až děti vyrostou, aby se mohlo něco dít. Je to místo, kde se něco děje. Poskytuje konkrétní pomoc, pečuje o lidské vztahy, tvoří společenství. V Centru pro rodinu M.E.D. (a na akcích jím pořádaných) jsou vítáni všichni bez rozdílu věku, počtu dětí, povolání, národnosti, vyznání… Takže jsme zde pro Vás, kteří chcete prožít společně se svými dětmi něco hezkého, zajímavého, příjemného. Možná se chcete něčemu novému přiučit v kurzech, možná se chcete podělit o své starosti a radosti s výchovou svých dětí, možná můžete nabídnout a obohatit ostatní svými dovednostmi… možná se chcete jen přijít podívat, co to vlastně Centrum pro rodinu M.E.D. je. Ať už jste maminka (i nastávající) či tatínek, tetička či strýček, přijďte se svými dětmi, ať s jedním či s pěti, jsme tu pro Vás.

Náš tým